1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (4 głosów, średnia ocena: 5,00 na 5)
Loading...

Sokolica (747 m n.p.m.) – szlak ze Szczawnicy

Szczyt Pienin Sokolica jest najbardziej popularnym miejscem do fotografowania przez turystów. Do zdjęć pozuje najbardziej znana w Polsce sosna, która wychyla się z półki skalnej nad 310 metrową przepaścią. Teraz już wiecie z czego znany jest szczyt Sokolica, dzięki tej pięknej sośnie oraz pięknemu widokowi na Przełom Dunajca i Pieniny.

Żeby wejść na Sokolicę trzeba się trochę natrudzić ponieważ szlak jest dość strony, jednak bardzo dobrze przygotowany. Zobacz zdjęcia poniżej.

Przed wejściem na sama Sokolicę siedzi strażnik leśny, który sprawdza czy posiadamy bilety na wejście do Pienińskiego Parku Narodowego. Za wejście na Sokolicę jest pobierana opłata – ok. 5 zł. Z tym biletem wejdziemy również na Trzy korony, bz dodatkowych opłat. Jest to cennik wejścia.

Z tego punktu mamy widok głównie na przełom Dunajca, trasę spływ Dunajcem, Sromowce Niżne i Tatry.

Niegdyś widywano tutaj sokoły, stąd nazwa sławnego szczytu.

W sezonie kolejka turystów na Sokolicę wije się niczym Dunajec i można utkwić na szlaku nawet 2 godziny. W związku z powyższym na podbój Sokolicy trzeba wyruszyć rano.

Na Sokolicę wchodzimy szlakiem niebieskim niebieski szlak, zaczynając ze Szczawnicy. Przechodzimy obok Schroniska Orlica i dalej Pienińska Ścieżką do przeprawy przez Dunajec.


Lokalizacja Sokolicy:


Szlak na Sokolicę ze Szczawnicy – mapa:

Szlak na Sokolicę ze Szczawnicy


Zdjęcia ze szlaku na Sokolicę i widoki:

Sokolica zimą jest również piękna, jednak szlak jest wtedy trudniejszy i o wiele bardziej wymagający.

Sokolica (747 m n.p.m.) – szlak ze Szczawnicy
TOP