1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (22 głosów, średnia ocena: 4,36 na 5)
Loading...

Wodospad Zaskalnik – atrakcja turystyczna Szczawnica

Wodospad znajduje się w Dolinie Sopotnickiego Potoku. w Szczawnicy odbijamy na północ w ul. Sopotnicką i po kilku minutach docieramy do punktu gdzie jest wodospad Zaskalnik. Po obfitym obiedzie w Szczawnicy, z powodzeniem można się przejść do wodospadu. Powinniśmy kierować się szlakiem turystycznym niebieskim, prowadzącym z Szczawnicy na Przehybę.


Lokalizacja Wodospadu Zaskalnik:


Dojazd samochodem do Wodospadu Zaskalnik ze Szczawnicy:


Cennik Wodospadu Zaskalnik

Wstęp jest bezpłatny. Można zejść do podnóża wodospadu bez żadnej opłaty.


Sesja ślubna przy Wodospadzie Zaskalnik

Bardzo popularnym miejscem na sesję ślubną, jest właśnie wodospad. Przy ładnej pogodzie jest to naprawdę malownicze miejsce i dobry fotograf jest w stanie zrobić świetne zdjęcia.

Wodospad Zaskalnik zdjęcia:

Opinie o wodospadzie Zaskalnik:

Wodospad Zaskalnik OK. Jednak wycieczka rowerowa 24 minuty cały czas pod górkę ze Szczawnicy nie jest warta wysiłku 🙂 Polecam dla osób podróżujących samochodem. Dla rowerzystów jest wiele innych piękniejszych miejsc w okolicy.

Sam wodospad Zaskalnik jest naprawdę uroczy. Dużym plusem jest też pobliskie miejsce piknikowe i bezplatny parking. Nad wodospadem byliśmy w trakcie deszczu, więc nie było zbyt wiele ludzi. Dużym minusem jest zaniedbanie terenu dookoła. Co do zejścia nad wodospad – zależy od osoby. Dla małych dzieci może być trudne, jednak dla starszych osób skakanie po korzeniach może być dodatkową atrakcją.

Jeśli szukasz chwilowego przystanku z szumem wodospadu to miejsce dla ciebie. Żadna wielka atrakcja ale na chwilowe złapanie oddechu jak najbardziej. Można zabrać kocyk i coś do zjedzenia, przy wodospadzie jest trawnik gdzie można siąść i odpocząć. Dla sprawniejszych osób zejście po zboczu na dół wodospadu Zaskalnik . Dla morsów możliwość wykompania się ale woda jest okropnie zimna. Uwaga na nawigację internetową – nas za pierwszym razem źle poprowadziła.

Bardzo ładne miejsce, około godziny 20 mniej ludzi, ale nadal ciężko zrobić dobre zdjęcie. Dobry dojazd drogą asfaltową i jest gdzie zaparkować. Warto poświęcić jeden wieczór, żeby go zobaczyć

Już miałem nie iść na podstawie paru wcześniejszych opinii, ale…. spacerek w to miejsce to popołudniowy krótki nasz wypad który był bardzo ciekawy wg mnie. Piękne miejsce, czysta woda, grupa uśmiechniętych turystów, których twarze miałem wrażenie były zafascynowane i zdziwione urokiem tego wodospadu Zaskalnik. Niezbyt wysoki, woda wartko z niego spływa, hałas przyjemny dla ucha i naprawdę widziałem juz parę wodospadów i ten mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Szedłem z nastawieniem, że nic ciekawego mnie nie czeka, a wracałem zadowolony tym bardziej, że ze Szczawnicy to „rzut beretem”…. jedyny minus jak dla mnie to cała trasa asfalt i twarda nawierzchnia typu bruk… polecam wszystkim na krótki wypad.

Bardzo ładny, urokliwy wodospadzik. Można podjechać samochodem, w pobliżu wodospadu jest parking. Zejście do wodospadu jest bardzo strome (kamienie i korzenie) więc trzeba uważać. Przy wodospadzie Zaskalnik raczej tłum więc żeby zrobić zdjęcie trzeba poczekać na swoją kolej, chociaż niektórzy mają to gdzieś i siedzą innym w kadrze. W pobliżu innych atrakcji nie ma więc każdy musi zdecydować sam czy warto iść lub podjechać w to miejsce.
Genialne miejsce. Dzieci były zachwycone. Możliwe dojście niebieskim szlakiem z placu Delty w Szczawnicy lub podjechać autem, jest duży parking. Polecam zostawić auto w Szczawnicy, iść pieszo, a po wodospadzie Zaskalnik kontynuować marsz czarnym szlakiem i żółtym do Bacówki pod Beresnikiem i zejść żółtym szlakiem na wspomniany wyżej plac w Szczawnicy.
Fajne miejsce na spacer w Szczawnicy. Nie jest to na pewno jakaś wielka atrakcja turystyczna, nie koniecznie zostanie w głowie do końca życia. Ot po prostu ciekawy cel spaceru na 2 godz w obie strony (z centrum Szczawnicy). Większą część trasy pokonuje się uliczkami Szczawnicy, przez co można oglądać zabytkowa architekturę tego miasta. Dopiero końcówka prowadzi już (cały czas asfalt) poza miastem. Sam wodospad Zaskalnik to ciekawe miejsce do sfotografowania się, pomoczenia nóg i obserwacji przyrody. Kilkanaście metrów przed progiem wodospadu widziałem Strzyżyka oraz pliszkę górską .
Wodospad Zaskalnik znajduje sie dość daleko od centrum. Można tam dojść pieszo, jednak trasa nie jest zbyt specjalna, gdyż idzie cały czas w zabudowaniach. Możemy tam dojechać samochodem w celu zaliczenia atrakcji i wykonać kilka ładnych zdjęcie.
Bardzo fajne miejsce, dość łatwa do pokonania droga ze Szczawnicy po asfalcie lub kostce, więc nawet wózek dziecięcy da radę. Idzie się pod górę. Po drodze ładne widoki i przyjemne otoczenie przyrody. Nieopodal wodospadu Zaskalnik ławeczka z stołem pod daszkiem, gdzie można zrobić małą przerwę w wędrówce.
Piękne miejsce tylko UWAGA na bardzo strome zejście. Jednak jak już się zejdzie to mój młody sześciolatek nie chciał już stamtąd wychodzić. Polecam miejsce, ponieważ jest ciche spokojne i można chwilkę odpocząć. Widzieliśmy nawet dwie pary młode, które robiły sobie sesje zdjęciową. Także można wykorzystać ten cud natury na różne sposoby.
Kategoria: atrakcje Pienin
Wodospad Zaskalnik – atrakcja turystyczna Szczawnica
TOP