1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (52 głosów, średnia ocena: 4,27 na 5)
Loading...

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem – trasa

Spływ Dunajcem, przez Przełom Dunajca, można rozpocząć w Sromowcach Wyżnych (tylko na zamówienie od prywatnych organizatorów spływów), dalej w Kątach (pierwsza stacja początkowa) i w Sromowcach Niżnych (druga stacja początkowa). Mamy do wyboru również dwie przystanie końcowe:

 1. Szczawnica: długość trasy to 18 km, którą przepłyniemy w czasie  ok. 2 godz. i 15 min. Natomiast jeśli wypływamy ze Sromowiec Niżnych to długość trasy wyniesie ok.12 km, a czas trwania spływu to ok. 1 godzina 45 minut
 2. Krościenko – długość trasy to ok. 23 km, którą przepłyniemy w czasie  ok. 2 godz. i 45 min. Natomiast jeśli wypływamy ze Sromowiec Niżnych to długość trasy wyniesie ok. 17 km, a czas trwania spływu to ok. 2 godzina 15 minut

Dodatkowo Zalecam sprawdzenie: spływ Dunajcem cennik 2023

Spływ Dunajcem – mapa

Trasa spływu oznaczono na mapie poniżej. Jest ona tożsama Pienińską ścieżką. Najbardziej popularna trasa to start ze Sromowców Niżnych, po wizycie w Schronisku Trzy Korony i koniec w na przystani Szczawnicy.

mapa szlaku Sromowce Niżne do Szczawnica Pienińską Ściezką

źródło: mapa-turystyczna.pl.

Po przypłynięciu do przystani w Szczawnicy przywitają nas liczne knajpki, gdzie można dobrze zjeść i posłuchać góralskiej muzyki. Następnie polecam spacer wzdłuż promenady nad potokiem Grajcarek i następnie udać się na nocleg w Szczawnicy.

Lokalizacja stacji początkowych spływu Dunajcem:

1. Sromowce Wyżne – przystań

Na terenie campingu Polana Sosny jest zejście do Dunajca. Start spływu wyłącznie po indywidualnym zorganizowaniu atrakcji, tj. od lokalnych firm specjalizujących się w organizowaniu takich wydarzeń dla grup zorganizowanych. Dysponują kajakami i pontonami. Spływ tratwą z flisakami rozpoczyna się w Kątach lub Sromowcach Niżnych (punkt 2 i 3).

2. Kąty – przystań flisacka (pierwsza stacja początkowa)

 

3. Sromowce Niżne – przystań flisacka (druga stacja poczatkowa)

 

 


Spływ Dunajcem – Dojazd do Kątów, czy Sromowców Niżnych należy wyznaczyć na poniższej mapie

Dojazd do Kasy biletowej w Sromowcach Niżnych i w Kątach, można wyedytować na poniższej mapie z dowolnego miejsca:

Dodatkowo Zalecam sprawdzenie: spływ Dunajcem cennik 2023

 


Galeria spływu Dunajcem: zdjęcia ze spływu z flisakami

Spływ Dunajcem – restauracja

Restauracja Flis Przystań flisacka (pierwsza stacja początkowa)

Restauracja FLIS na przystani początkowej po remoncie zaprasza  na posiłek i napoje. Latem znajduje się w odpowiednim miejscu.

Adres restauracji:

ul Kąty 14
34-443 Sromowce Wyżne
Telefon 692 251 562;  606 701 771

Zdjęcia restauracji:

 

źródło zdjęć restauracji: restauracjaflis.pl

Restauracja Flis Przystań flisacka (druga stacja początkowa)

Pizzeria Dunajec na przystani początkowej zaprasza na posiłek i napoje. Ogólna ocena przez lokalnych przewodników to 4,1/5. Opinii jest 101 więc bardzo dobry wynik dla restauracji. Krążą opinie, że pizzeria jest nieczynna, co prawda oddała część powierzchni na zrobienie kasy biletowej, ale nadal można korzystać z jej dobrodziejstw.

Adres restauracji:

Sromowce Niżne
Ul. Trzech Koron 34A
Przystań Flisacka
34-443 Sromowce Niżne

Zamówienia, informacja o ofercie: 731 708 333

Restauracja Biały Domek (druga stacja początkowa)

Restauracja Biały Domek. na przystani początkowej zaprasza na posiłek i napoje. Ogólna ocena przez lokalnych przewodników to 4,1/5. Opinii jest 101 więc bardzo dobry wynik dla restauracji.

Adres restauracji:

informacja o ofercie:

Zdjęcia restauracji:


Kamery online:

Spływ dunajcem kamera

Kila opinii  o Spływie Dunajcem:

[show_more]
 • Mieliśmy okazję popłynąć i zobaczyć te piękne widoki które nas zachwyciły i jak tylko będziemy ze znajomymi to z wielką przyjemnością jeszcze raz przeżyjemy tą niesamowita przygodę jaka jest spływ razem z Flisakiem który przez cały czas opowiada kawały zabawia ludzi i utrzymuje niesamowita atmosferę. Z pełną odpowiedzialnością Polecam wszystkim tym co nie byli bądź się boją wody i spływu. Naprawdę warto jest tam być i zobaczyć co Natura nam daje pięknego.
 • Piękne miejsce z widokami zapierającymi dech w piersiach. Na spływ warto przyjechać wczesną jesienią magia kolorów liści sprawi że spływ będzie niezapomniany do końca życia . Flisacy robią dobrą robotę dużo opowiadają fajnych i śmiesznych historii.
 • Ładne miejsce, opisy Pienin i spływu. Na miejscu znajduję się restauracja, pamiątki. Ceny biletu dla osoby dorosłej 56 zł.
 • Wrażenia nie zapomniane. Piękne widoki, fajne opowieści flisaków. Dobre miejsce na spędzenie wolnego dnia w górach w gronie znajomych bądź rodziny. Jedyna wada, to kolejki przy zakupie jak jest dobra pogoda. Polecam zabrać aparat, najlepiej wodoodporny. Warto zabrać też coś do zjedzenia i do picia. Długość spływu jest różna, zależy od wielu czynników.
 • Polecam, warto odstać swoje w kolejce i przepłynąć się łodzią z flisakiem. Piękne widoki, szum wody i opowieści flisaka tworzą wspaniałe wspomnienia, do których z radością się wraca przeglądając zdjęcia, którymi się z Wami dzielę. Pieniny są wspaniałe i warto je odwiedzić choćby tylko dla Trzech Koron, Spływu Dunajcem, zamku w Niedzicy i Czorsztynie.
 • Piękna, widokowa trasa ale na wyprawę z dziećmi nie polecam flisaków. Wszystkie żarty i historie są niecenzuralne. Ogólnie beznadziejne legendy i zmyślone bujdy. Dużo przyjemniej jest kiedy wypożyczy się kajak i popłynie samodzielnie
 • Wyjątkowo piękne miejsce. Spływ odbywa się przełomem rzeki Dunajec. Trasa otoczona jest szczytami Pienin, w trakcie spływu można dostrzec m.in. Trzy Korony z zupełnie nowej perspektywy oraz czerwony klasztor który znajduje się już w sąsiednim kraju – na Słowacji.
  Spływ trwa ok 120min i odbywa się na drewnianych tratwach zbudowanych na wzór starych łodzi do przewozu wszelkich dóbr.
  Każda tratwa jest obsługiwana przez dwóch doświadczonych sterowników – Flisaków. Sama podróż jest bezpieczna i niesamowicie relaksująca.
  Latem warto zadbać na nakrycie głowy oraz zapas wody.
  Flisacy w większości nie znają języków obcych – po polsku natomiast opowiadają piękne historie.
  Świetna zabawa dla małych i dużych.
 • Bardzo fajne widoki, super atmosfera, dobry transfer busem. Czas oczekiwania na bilet to 20 minut i rok później 40 minut. Warto być przed 11.00, wtedy kolejki mniejsze.
 • By ocenić tą wspaniałą atrakcje brakuje gwiazdek. Rewelacyjna sentymentalna i romantyczna podroż Dunajcem. Podziwianie krajobrazów z zupełnie innej perspektywy. Niesamowity spokój i cisza przerywana jest opowieściami Flisaka, po których wybuchają salwy śmiechu. Dunajec to rzeka graniczna miedzy Słowacją i Polska, spływ odbywa się częściowo na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Oczywiście po drodze podziwiamy Trzy Korony i Sokolice. Niestety dzień przed moim spływem śmigłowiec ratownictwa górskiego, który podejmował ze szczytu Sokolicy poszkodowaną turystkę poprzez podmuch wirnika doprowadził do uszkodzenia symbolu Pienin, ponad 500 letniej sosny. Wielka szkoda. Atrakcje polecam jak najbardziej. Po spływie możliwy powrót busem do miejsca rozpoczęcia spływu. Bilety należy zakupić razem z biletem na spływ.
 • Spływ Dunajcem… to trzeba przeżyć, profesjonalizm flisaków sprawia że człowiek czuje się bezpiecznie od początku do końca spływu, widoki zapierają dech.
 • Spływ Dunajcem to obowiązkowa atrakcją podczas pobytu w Pieninach.
 • Polecam spływ Dunajcem płynęliśmy z bardzo miłymi flisakami. W czasie spływu można było podziwiać piękno natury i wysłuchać historii spływów . Pamiątkowe zdjęcia w roli flisaków też można było zrobić.
 • Gościliśmy w maju z przyjaciółmi w Bukowinie Tatrzańskiej i wybraliśmy się na spływ Dunajcem. Super atrakcja. Piękne widoki i chwile obcowania z matką naturą. Flisacy podczas spływu zapoznawali nas z historią spływu oraz okolicznym atrakcjami. Humor i pogoda dopisały nam na 102 także długo będziemy wspominać naszą wyprawę. W cenie biletu opłacony powrót ze Szczawnicy busem do miejsca rozpoczęcia spływu.
 • Daje 5 Ale tylko za widoki bo trafiliśmy najgorzej jak tylko można było. zostawiliśmy auto przy spływie na parkingu. wykupiliśmy bilety do Krościenko nad Dunajcem i powrót busem. Trafiliśmy na takiego złego flisaka że masakra,pierw miał problem że płynie do Krościenka. chciałem wykupić zdjęcie ze spływu powiedział że już za późno bo przepłynęliśmy punkt, i powiedział że mówił o zdjęciu zaraz przed płynięciem, tylko że nikt nic nie słyszał. Żadna osoba z naszej lodzi nie wykupiła zdjęcia. Przez całą trasę nic nie słyszałem co flisak opowiadał(bardzo cicho mówił) 2 30 min płynięcia wysiedliśmy w Krościenku. Nikt nam nie powiedział gdzie trzeba było się udać na busa żeby wrócić do auta. Więc myślałem że trzeba iść na duży parking koło kościoła. Po dotarciu tam była tabliczka że stąd zabierają osoby ze spływu Dunajcem. Oczywiście żadnego busa tam nie było. Stal autokar obok z tabliczką przewóz flisaków więc pytam się kierowcy Kiedy i jak będą busy jeździć. Kierowca wykonał telefon po czym powiedział że mamy czekać 40 min. Po 40 minutach nie wytrzymałem i dzwonie do biura spływu tam gdzie kupiliśmy bilety, po czym babka mi mówi że nie tam mamy czekać na busa lecz w Krościenku w centrum na przystanku. Więc małym kroczkiem idziemy powolutku po czym słyszę że ktoś nas wola z parkingu gdzie czekaliśmy. Przyjechał bus po chwili okazuje się że gość podwiezie nas tylko do Krościenka do centrum. Z stamtąd wysiadamy do busa i jedziemy na parking do Sromowce Wyżne ,dodam że w busie nie ma klimy temperatura ponad 40 stopni. Tak w skrócie to najlepiej zostawić auto w Krościenku i podjechać busem na SPŁYW DUNAJCEM.TAKA MALA PRZYGODĘ PRZEŻYLIŚMY ALE BYŁO FAJNIE WARTO
 • Spływ z polskiej strony jest nie tylko dłuższy 18km lub więcej, ale i bezpieczniejszy niż od strony słowackiej. Nasze tratwy zapakowane są maksymalnie w 12 osób, słowackie do oporu, a i umiejętności polskich flisaków wydają się o niebo wyższe, niż kolegów ze Słowacji.
[/show_more]

Wszystkie opinie zostały zaczerpnięte z google.pl/maps/.

Kategoria: atrakcje Pienin

Spływ Dunajcem
TOP