1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (25 głosów, średnia ocena: 4,64 na 5)
Loading...

Zamek Czorsztyn – kompendium wiedzy dla turysty

Jak trafić do zamku Czorsztyńskiego, czyli najlepszy dojazd?

Adres Zamku Czorsztyn: ul.

Dla zmotoryzowanych – dojazd autem do Zamku

Najlepiej porządnie ustawić nawigację GPS.

Jest to jednak metoda dla zmotoryzowanych, którzy podjadą pod zamek samochodem i zaparkują

na płatnym parkingu, zgodnie z poniższym cennikiem:

 1. Opłaty parkingowe pobierane są w okresie od 1.05 do 30.09.
 2. Za każdą rozpoczętą godzinę postoju pobiera się opłaty według stawek:
  – samochód osobowy i motocykl – 8 zł brutto
  – bus, kamper – 10 zł brutto
  – autobus – 12 zł brutto
 3. Opłat za parkowanie nie pobiera się przez pierwsze 1,5 godziny postoju, jednak tylko od osób zwiedzających ruiny zamku, przy wyjeździe z parkingu należy pokazać bilet na zamek oraz niefiskalny kwit parkingowy. Wartość okazanych biletów musi wynosić:
 • dla samochodu osobowego i motocykla 10 zł,
 • dla kampera co najmniej 20 zł,
 • dla busa co najmniej 30 zł,
 • dla autobusu co najmniej 50 zł.

Jak już wyszliśmy z parkingu, to możemy kupić bilet.


Z wody do Zamku, czyli rejsy do Zamku Czorsztyn

Jeśli zwiedzaliśmy najpierw zamek Niedzica, to bardzo łatwo i przyjemnie możemy przetransportować się na drugi brzeg jeziora Czorsztyńskiego, do zamku Czorsztyn, lub odwrotnie. pomóc nam w tym mogą Statek „Dunajec” oraz statek „Halny”, które wykonują stałe rejsy między zamkami.


Rejsy do zamku Czorsztyn:

bilety kupujemy w kasie na przystani pod Zamkiem Niedzica. Rejsy odbywają się od maja do października.

Mało tego, po jeziorze Czorsztyńskim jeżdżą „tramwaje”, tzw. gondole, które obsługuje sąsiednia przystań. Gondole kursują codziennie, od maja do października, w godzinach 9.00 – 18.00 w sezonie oraz 9.00 – 16.00 poza sezonem.


W jakim terminie można zwiedzać zamek Czorsztyn, kiedy zamek jest czynny?

 • od 1.10 do 30.04 w godz. 10.00 do 15.00 z wyjątkiem poniedziałków,
 • od 1.05 do 30.09 w godz. 9.00 do 18.00 codziennie
 • 1.01., 1.11, 25 i 26.12. oraz w Wielkanoc zamek nieczynny.

W kasie biletowej nie prowadzi się rezerwacji ani przedsprzedaży.
Niestety dla osób zwiedzających zamek nie przewidziano przewodnika. Jest to istotna informacja, ponieważ można wcześniej przygotować się do wycieczki i co ciekawszej tłuszczy podróżującej z nami, można coś ciekawego opowiedzieć. Szczególnie organizatorzy wyprawy powinni zainteresować się tematem. Dla leniwców są tabliczki ustawione w zamku, skąd można dowiedzieć się o historii zamku i okolic. Jedak zajmuje to trochę więcej czasu na miejscu.


Cennik Zamku Czorsztyn, czyli ceny biletów wejścia do zamku 2023 r.:

normalny – 10 zł,
ulgowy – 5 zł


Zwiedzanie zamku Czorsztyńskiego:

Do zwiedzania mamy do dyspozycji zachowane ruiny zamku. Możemy delektować się pięknymi widokami z punktu widokowego. Rozciąga się niesamowita panorama na jezioro Czorsztyńskie, zamek Niedzica, zaporę Czorsztyńską, Pieniny Spiskie i Tatry. W sklepiku z pamiątkami można kopic sobie zbroję, miecz i poudawać rycerza z epoki.


Lokalizacja Zamku na poniższej mapie, czyli mapa dojazdu do zamku:

Opinie o Zamku Czorsztyn są bardzo pochlebne. Na dziś opinii jest 426 i stale rośnie ich ilość. Czyli jest duże zainteresowanie ta atrakcją turystyczną. Suma opinii i ocena Zamku to 4,6. Bardzo wysoka.


Legenda zamku w Czorsztynie

O skarbie ukrytym na zamku w Czorsztynie

Zamek Czorsztyn zdjęcia

Kila opinii lokalnych przewodników o Zamku Czorsztyn:

[show_more]
 • Zamek Czorsztyn To tylko niestety ruiny, za to z wspaniałym widokiem z góry na okolicę i zalew, kiedyś strzegącego granicy, położonego na dawnym szlaku na południe która przebywali królowie, z klimatem średniowiecza z czasów panowania najwybitniejszego w dziejach Polski władcy, czyli Kazimierza Wielkiego. Dla mnie osobiście miejsce bardziej klimatyczne niż sąsiedni zamek Niedzica, mimo że jest nieporównywalnie lepiej zachowany.
 • Super atrakcja dla osób, które uwielbiają historię lubią zamki, ruiny. Wejście bez oczekiwań na swoją kolejkę. Bardzo miłaobsługa w Czorsztynie pani w kasie na samym zamku Czorsztyn przesympatyczna i cały czas uśmiechnięta. Sam zamek warto moim zdaniem zwiedzić. Dobrze opisana mapka i kierunek zwiedzania. Bilet nie drogi. Warto.
 • Polecam odwiedzenie zamku, piękne widoki, niesamowity klimat, rekompensują nam zwiedzanie bez przewodnika. Kilka komnat, bez wyposażenia, kilka tablic informacyjnych. Żal, że tak piękny historyczny zabytek nie jest odrestaurowany. Na zamek Czorsztyn możemy się dostać od strony Niedzicy z przystani nad jeziorem, bilet statkiem kosztuje 14 zł tam i z powrotem. Wstęp na zamek (ruiny), zapłacimy 6 zł cały, ulgowy 3 zł, dzieci do lat 7 bezpłatnie. Do samego zamku Czorsztyn choć krótkie dość strome podejście, wyjście z wózkami może być kłopotliwe. Co chwilę kursują statki bądź gondole. Nie warto się spieszyć ze zwiedzaniem. Spokojnie można poczekać na transport pijąc napoje chłodzące z przystaniowej restauracji, wciąż delektując się pięknymi widokami i wyciszającym krajobrazem jeziora.
 • Zostały ruiny gotyckiego zamku Czorsztyn z XIV wieku , położonego na wzgórzu nad Dunajcem ( obecnie Jeziorem Czorsztynskim ) w granicach Pienińskiego Parku Narodowej . Znaczna rozbudowa Zamku nastąpiła za czasów Kazimierza Wielkiego . Wzmianki historyczne potwierdzają obecność na zamku Kazimierza Wielkiego , Ludwika Węgierskiego , św .Jadwigi Królowej , Władysław Warneńczyka . Na pewno Zamek w Niedzicy jest okazalszych , ale też jest wart zobaczenia .
 • Kawał polskiej historii zachowany w ruinach zamku Czorsztyn, położonego w malowniczej okolicy. Ruiny są częściowo utrwalone i oddane do zwiedzania razem z istniejąca basztą. Do niedalekiego zamku w Niedzicy można dotrzeć statkiem pasażerskim – rejsy co 20 minut.
 • Jeśli ktoś wybiera się w Pieniny, warto zajrzeć na Zamek w Czorsztynie i poznać jego historię. Na samej górze jest cudowny widok na Tatry i okolice. Polecam serdecznie w szczególności w piękną pogodę.
 • Ruiny zamku w Czorsztynie sprawiają że można się przenieść myślami w tamte czasy. Dojście na miejsce leśną drogą. Na miejscu nieduży obiekt, a właściwie tylko jego pozostałości, ale czuć historyczną aurę. Widoki z góry na Dunajec są wspaniałe. W tym miejscu można zrobić naprawdę piękne zdjęcia. Będąc w okolicy warto tu zajrzeć chociaż na chwilę. Duży plus za prace nad obiektem. Szkody by ten kawałek historii przepadł.
 • Piękne ruiny w przepięknym miejscu. Będąc w tym miejscu łatwo sobie wyobrazić jak ważną rolę ten zamek Czorsztyn pełnił w czasach swej świetności i oczywiście jak tu mogło się toczyć codzienne życie. Mamy tutaj widok na jezioro Czorsztyńskie na zaporę i przepiękny zamek w Niedzicy. Magiczne miejsce, polecam tu zajechać, zajść, przyjść czy nawet przypłynąć statkiem od strony Niedzicy (lub z Czorsztyna do Niedzicy).
 • Piękny zamek Czorsztyn, który naprawdę warto odwiedzić, a widoki z zamku zapierające dech w piersiach. Wejście nie drogie po 6 złoty od osoby. Jeśli Pieniny to Zamek w Czorsztynie naprawdę trzeba zobaczyć.. Zwłaszcza przy pięknej pogodzie. My takiej nie mieliśmy ale i tak było warto
 • Jeśli ktoś lubi ruiny i historię to warto odwiedzić to miejsce, poczytać jak było dawniej, pooglądać miejsce z dwoma zamkami. Można zejść też poniżej zamku Czorsztyn na nadbrzeże. W zimie- świetne miejsce na sanki. Czorsztyn to urocza, mała i cudownie położona miejscowość. Magicznie, na zamku pogoda nigdy nie jest taka sama. Warto odwiedzić starą, przeniesioną osadę Czorsztyńska, która jest nieco dalej w stronę Mizernej.
 • Te ruiny skrywają wieki polskiej historii. Był to jeden z ważnych zamków granicznych. Gościł królów w tym Kazimierza zwanego Wielkim. Okresowo gospodarzem za zasługi był tu sam Zawisza Czarny. Warto tu być „dotknąć przeszłości”. Oczywiście wokół piękne krajobrazy i też możliwość skorzystania z wodnej eskapady, skąd widoki niemniej urokliwe. Ceny za te usługi – zwiedzanie i wodną przeprawę – umiarkowane.
 • Zamek w Czorsztynie nad Zalewem Czorsztyńskim to ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Dunajcem. Wspomniany w
  kronikach Jana Długosza. Bilet wstępu to 6 pln. Darmowy parking 2h po okazaniu biletu wstępu do zamku Czorsztyn. Toalety przy kasach biletowych płatne. sam w sobie zamek jest dosyć ciekawy. Niestety wnętrza po II wojnie zostały splądrowane, dlatego brak oryginalnych ekspozycji. Zamek ciekawy, warty odwiedzenia. Wspaniale widoki roztaczają się w kolo zamku Czorsztyn. Możliwy jest również rejs po jeziorze w kierunku zamku w Niedzicy.
 • Piękny widok na jezioro Czorsztyńskie, jednak cena jest dość zawyżona. 6 zł normalny i 3 zł ulgowy to nieco za dużo jak na mała liczbę pomieszczeń oraz rzeczy do zobaczenia. Są to bardziej ruiny zamku Czorsztyn, żaden z pokoi nie został nawet w połowie zachowany. Mimo wszystko fundusze z biletów widać w samym zamku. Postawiona na nowo jedna z ścianek najwyższego piętra oraz wszystkie schody pozwalające na wejście do samego zamku.
[/show_more]

Wszystkie opinie zostały zaczerpnięte z google.pl/maps/.

Kategoria: atrakcje Pienin

Zamek Czorsztyn – kompendium wiedzy dla turysty
TOP