1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (23 głosów, średnia ocena: 4,30 na 5)
Loading...

Zapora w Niedzicy, Zapora wodna na Zbiorniku Czorsztyńskim

Po zwiedzeniu Zamku w Niedzicy udajemy się na spacer po zaporze.  Samochód można zaparkować przy samej zaporze. Jest to punkt widokowy, którego nie mogło zabraknąć na naszej mapie wycieczki. Z zapory podziwiamy  widok na zamek w Niedzicy, widoczny na większości kadrów w galeriach internetowych (pocztówka). W oddali na przeciwległym brzegu, po prawej stronie dostrzec można ruiny zamku w Czorsztynie.

Dodatkowo, dla zainteresowanych i dysponujących większą ilością czasu polecam zwiedzanie elektrowni wodnej z przewodnikiem.

Dodatkowe informacje są udzielane, oraz rezerwacje przyjmowane są pod numerem telefonu: 519 337 106

Rezerwacje przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00

UWAGA – nie ma możliwości zwiedzania Elektrowni bez wcześniejszej rezerwacji !!!

PRZYJĘTY CENNIK DLA WYCIECZEK ( od dnia 10.01.2015 ) :
1. „1A.Ogólne zwiedzanie elektrowni” (11-40 osób) – 260 zł brutto
2. „1B.Ogólne zwiedzanie elektrowni” – grupa do 10 osób – 130 zł brutto
3. „2A.Szczegółowe zwiedzanie elektrowni” (11-40 osób) – 340 zł brutto
4. „2B.Szczegółowe zwiedzanie elektrowni” – grupa do 10 osób – 170 zł brutto

Lokalizacja zapory:

Adres zapory wodnej na Zbiorniku Czorsztyńskim:

 Niedzica, niedaleko Zamku Dunajec (Niedzica)

Kila opinii lokalnych przewodników o Zaporze wodnej w Niedzicy:

[show_more]

Będąc w Niedzicy zawsze trafisz na zaporę, miejsce gdzie można usiąść na ławeczce odpocząć i podziwiać piękne widoki szczytów tatrzańskich,widoki naprawdę wspaniałe. Na temat zapory nie piszę bo to jest w necie. Oprócz wspaniałych widoków największe wrażenie sprawił na mnie z pozoru bohomaz farba wylana na chodniku zapory. Przechodząc widzimy pochlapany farbą chodnik ,gdy staniemy w odpowiednim punkcie zauważamy szczegóły.

Miejsce, z którego rozciąga się znakomity widok na zamek w Niedzicy i zamek w Czorsztynie. Do przejścia w kilka minut. Po obu stronach znajdują sie lornetki (płatne 2zl) z widokiem na góry.

Zapora Niedzica jest najwyższą w Polsce zaporą ziemną z centralnym uszczelnieniem glinowym. Jej wysokość maksymalna od chodnika wynosi 56 m. Długość zapory wynosi 404 m. Korona budowli ma szerokość 7 m i jest udostępniana do ruchu pieszych oraz przejazdu pojazdów obsługi. Zapora została zbudowana z wykorzystaniem 1,7 mln m³ żwiru.

Ciekawe miejsce, bardzo fajny widok na oba zamki – ten w Niedzicy oraz ten w Czorsztynie. Za zaporą w Niedzicy zaczyna się szlak, zaparkować można koło zamku albo troszkę niżej, w sąsiedztwie znajdują się punkty gastronomiczne i punkty z pamiątkami, zapora dobrze utrzymana, jest czysto, dużo koszy na śmieci

Niepowtarzalne miejsce, jedyne w swoim rodzaju w Polsce – Zapora wodna Niedzica. Najlepiej zaparkować w kompleksie Zadyma, gdzie można tanio i dobrze zjeść a dodatkowo uniknąć horrendalnych cen parkingowych pod samym zamkiem (można wykupić jedynie bilet na cały dzień). Szczególnie polecam wypić pyszne espresso w kawiarni Turbinka i napawać się majestatem Pienin oraz Tatr.

Magia krajobrazu, zapierające dech bajkowe widoki na zamek, wodę i ruiny w oddali. Niesamowite graffiti w 3D lub jak kto woli – mural. Miejsce z bardzo ciekawą historią. Polecam każdemu odwiedzić zaporę wodną Niedzica i podelektować się jego pięknem. Z wejściem na Zamek mogą być w sezonie problemy przez wzgląd na tłok i sprzedaż biletów na konkretną godzinę- co też ma swoje minusy bo można się naczekać na możliwość wejścia.

Bardzo ładne widoki nie tylko na zalew Czorsztyński ale też na dwa zamki. Oby dwa można zwiedzać choć jeden jest w remoncie. Można też tu kupić pamiątki lub upominki. Nie daleko tez jest miejsce gdzie można dobrze zjeść. Obiad dnia jest smaczny i w dobrej cenie. Na samej zaporze Niedzica można sobie zrobić zdjęcie na malowidle 3D. Będąc na zaporze gdziekolwiek się nie spójny jest pięknie. Idąc zapora do końca zauważyłem ze można tam kupić tez lokalne przysmaki

Zapora wodna na Zbiorniku Czorsztyńskim zachwyca pięknymi widokami – z jednej strony na Jezioro Czorsztyńskie i położone nad jego brzegiem zamki, z drugiej strony Jezioro Sromowieckie. W pobliżu punkty gastronomiczne oraz stoiska z rękodziełami. Możliwość zwiedzenia elektrowni. Na zaporze ciekawa grafika wodospadu w formie grafiki 3D.

Chyba najbardziej znana zapora wodna w PL. Zachwyca widokiem na zamek i okoliczne krajobrazy. Piękne miejsce o każdej porze roku. Parking platny, usytuowany na dole tak więc czeka nas długi spacer pod górę po schodach. Wokół sporo punktów gastronomicznych i z pamiątkami. W okolicy sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Obowiązkowe miejsce dla turystów odwiedzających Pieniny – Zapora wodna w Niedzicy. Widok z tamy robi wrażenie. Na takie punkt widokowy i malowidło 3d. Możliwość zwiedzenia tamy. Tuż obok kawiarnia i punkt informacyjny. Po drugiej stronie bacówka, gdzie można kupić świeże oscypki. Obok tamy park linowy, plac zabaw, park miniatur.

Bardzo ciekawy obiekt hydrotechniczny. Warto zapoznać się z historią powstania zapory Niedzica, jej działaniem i wpływem na środowisko i otoczenie. Patrząc jednak okiem niedzielnego turysty zabrakło mi tutaj ścieżek wokół dolnego zbiornika. Po przejściu przez zaporę, za jakieś dwieście metrów trafiamy tylko do chatki gdzie można kupić lokalne produkty spożywcze i trzeba wrócić z powrotem. Nie umniejsza to jednak wrażenia jakie robi ta budowla.

Urokliwe i ciekawe miejsce – zapora wodna. O każdej porze roku. Można po odpoczywać lub wypożyczyć rower wodny, popływać kajakiem. Zimą niedaleko do stoku. W tygodniu nie ma natłoku ludzi, obok jest gdzie zjeść lub kupić lody, gofry, napoje. Dobre miejsce dla rodzin a także samotników.

Rewelacyjne miejsce, w którym można doświadczyć majestatu i potęgi żywiołu jakim jest woda. Mogłoby się wydawać co takiego ciekawego może być w tamie, natomiast ta zapora wodna Niedzica jest świetną atrakcją, która koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Niedzicy lub okolicach.

[/show_more]

Wszystkie opinie zostały zaczerpnięte z google.pl/maps/.

Kategoria: atrakcje Pienin

Zapora w Niedzicy, Zapora wodna na Zbiorniku Czorsztyńskim
TOP