1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (72 głosów, średnia ocena: 4,03 na 5)
Loading...

Zamek w Niedzicy

Zamek Niedzica, zwany Zamkiem Dunajec, jest kolejnym przystankiem naszej podróży i chyba najważniejszym w pierwszym dniu wyprawy.

Jestem swego rodzaju maniakiem i pasjonatem średniowiecznych murów… Nie będę jednak rozwodził się na temat historii Zamku, o wszystkim opowie przewodnik, a ja nie będę Was zanudzać.

Zamek jest niewątpliwie najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Pienin. Wznosi się na brzegu jeziora Czorsztyńskiego, przy Zaporze wodnej.

Adres Zamku Niedzica:

ul. Zamkowa 2, 34-440 Niedzica.

Najważniejsze informacje o Zamku w Niedzicy:

Zamek spełnia funkcję muzealną, gastronomiczną oraz hotelową.

 1. Godziny otwarcia Zamku w Niedzicy w sezonie (1 maja-30 września):

muzeum czynne codziennie 9:00 – 18:30
(zwiedzanie zamku i wozowni w cenie jednego biletu, na zwiedzanie spichlerza należy nabyć osobny bilet).

 1. Godziny otwarcia Zamku w Niedzicy poza sezonem (1 października – 30 kwietnia)

muzeum czynne codziennie od wtorku do niedzieli (w poniedziałek i w święta nieczynne), w godzinach  9:00 – 16:00 (zwiedzanie Zamku i Wozowni w cenie jednego biletu). Ostatnie wejście do muzeum o godzinie 15:20.

Kasa Muzeum czynna od godziny 9:00 do 15:20.

Spichlerz poza sezonem nie jest udostępniany zwiedzającym.

 1. Cennik zwiedzania Zamku w Niedzicy (aktualny cennik 2023 r.):

bilet normalny na zwiedzanie Zamku i Wozowni – 25 zł
bilet ulgowy na zwiedzanie Zamku i Wozowni – 19 zł
bilet na zwiedzanie spichlerza – czynnego w sezonie (1 maja-30 września) – 7 zł

Muzeum nie prowadzi wcześniejszej rezerwacji wejść, ale można kupić bilet online na stronie zamekniedzica.pl.

WIELKANOC 2023

sobota 8 kwietnia – MUZEUM CZYNNE OD 9:00 DO 13:00

NIEDZIELA WIELKANOCNA 9 kwietnia – MUZEUM NIECZYNNE

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 10 kwietnia – MUZEUM NIECZYNNE

 1. Czas zwiedzania Zamku w Niedzicy:

Zwiedzanie Zamku i Wozowni trwa ok. 1,15 godziny.
Zwiedzanie Spichlerza trwa ok. 20 minut.

Możliwość zwiedzania zamku w grupach z przewodnikiem (przewodnik w cenie biletu). Przewodnik oprowadza gości o określonych godzinach, zwykle pełnych.

 


Dojazd do Zamku Niedzica można określić na poniższej mapie

Lokalizacja Zamek Dunajec w Niedzicy:


Gdzie zaparkować pod zamkiem w Niedzicy

na poniższej  mapie zaznaczona komercyjne parkingi w pobliżu Zamku Niedzica (Dunajec):
parkingi w pobliżu Zamku Niedzica

Adresy, oceny i ceny parkingów w pobliżu Zamku

1. Parking przy plaży Zamajerz: Osiedle Zamek 39, 34-441 Niedzica

Ocena parkingu to 4,8/5, to bardzo wysoka ocena.
Niezbyt duży, ale częściowo wybetonowany. Cena za parking na cały dzień 7 zł więc sporo taniej niż na innych parkingach. Miła obsługa. Jest toaleta płatna 2 złote. Blisko przystani i plaży oraz do podejścia na Zamek. Obok restauracja, gry i kasy biletowe na rejsy do Zamku Czorsztyn. Bywa tłoczenie bo sezonie mnóstwo turystów przebywa w Niedzicy, Pieninach i okolicach. Z parkingu dostęp do plaży Zamajerz, pola namiotowego. Zaraz obok zamek i przestań statku Harnaś który kilka razy dziennie zabiera chętnych na godzinny, wycieczkowy rejs wokoło Jeziora Czorsztynskiego. Parking wybetonowany i łatwy do manewrowania dużym vanem.

 

 

2. Parking Zamkowy: Osiedle Zamek 1, 34-441 Niedzica

Parking ma bardzo słabe oceny 2,7/5.
Niemiła obsługa, cena za parkowanie 12 zł to bardzo dużo, tumany kurzu od jeżdżących aut, zwykle brak miejsca parkingowego, a jeśli już  jest, to małe i ciasne. Potem trzeba zapłacić jeszcze za wstęp do zamku. 

 

 

3. Parking Pod Karczmą Zadyma: Ulica 3 Maja 9, 34-441 Niedzica

Parking darmowy dla klientów Karczmy. Warto coś zjeść przed wizyta w Zamku. Jeśli parkujecie przy Karczmie, to wychodząc upomnijcie się o bilet, wtedy cena za parking wynosi 0 zł (za darmo). Blisko do Zamku, dużo miejsc parkingowych. Parking z wydzielonymi miejscami dla samochodów osobowych. Dobre miejsce, bardzo blisko zamku i przy wejściu na zaporę. Polecamy przyjechać sporo wcześniej, lub nieco po szczycie dnia, inaczej miejsca możemy nie znaleźć. Cenowo w okolicy bardzo korzystnie. Wjazd przez szlaban. Obok znajdziemy pamiątki. W sezonie bardzo ciasno.

 

 

4. Parking Pod Zaporą  j. Czorsztyńskiego: Widokowa 2, 34-441 Niedzica

Ocena parkingu to 4,6/5, to bardzo wysoka ocena.

Cena 4 zł za pierwszą godzinę, każda następna 3 zł. Parking z wydzielonymi miejscami dla samochodów osobowych i autokarów. Dobre miejsce, żeby zostawić auto i udać się na zwiedzanie zamku i korony zapory.

 

 

 

Galeria Zamku Niedzica, czyli Zamek bez retuszu


Pogoda w rejonie Zamku Niedzica

 

Co zjeść w okolicy Zamku w Niedzicy

Restauracje Pieniny:

 1. Karczma „Zadyma”
 2. Karczma Hajduk
 3. Czardasz
 4. Restauracja Dwór
 5. Tawerna Kapitańska
 6. Zajazd Pod Smrekami
 7. Schronisko Trzy Korony Restauracja

 


 

Legenda Zamku w Niedzicy

Ciężko jest wybrać jedną z pośród wielu legend Zamku w Niedzicy, jednak wybrałem jedną, zasłyszaną od Taty w czasach mojego dzieciństwa.

Legenda o Janosiku

Nie uwierzycie, ale więźniem Zamku w Niedzicy był sławny Janosik. Był rozbójnikiem, ale jego imię obrosło legendą, mawiano że zabierał bogactwa bogatym, a rozdawał biednym. Tutaj moi mili muszę się na chwilę zatrzymać. Otóż Pan Janosik wcale nie był bohaterem, ponieważ tak naprawdę, grabił zarówno bogatych jak i biednych, ale to już inna para kaloszy. Skupmy się na legendzie, gdzie Janosik jest sławnym, bohaterskim dobroczyńcą. Legendę tą przekazują sobie z pokolenia na pokolenia mieszkańcy Niedzicy. W lachach świetności zamku, w lochu, więziono Janosika. Był on przykuty do ściany łańcuchami. Do dzisiaj zachował się otwór po haku, do którego był przykuty. Janosik kochał się w wieśniaczce Marynie, do tego stopnia, że z tęsknoty, z wyrwał hak ze ściany i rozkuł stalowe łańcuchy. Wyważył drzwi więzienia, przebiegł obok strażników i przeskoczył zamkowe mury. Nikt nie był w stanie go powstrzymać. Co kobiety robią z nami mężczyznami?

Więcej legend usłyszycie na miejscu. Przewodnik po zamku w Niedzicy zna ich wiele.

 


Ciekawostki o Zamku Niedzica

Na zamku kręcono ujęcia do filmów:

– „Legenda Tatr”, reż. Wojciech Solarz, 1994

– „Mazepa”, reż. Gustaw Holoubek, 1975

– „Janosik”, serial, reż. Jerzy Passendorfer,1974

– „Wakacje z duchami”, serial, reż. Stanisław Jędryka, 1970

– „Zemsta” Aleksandra Fredry, reż. Antoni Bohdziewicz i Bohdan Korzeniowski, 1956

 

Co jeszcze w Zamku:

Zamek Niedzica Kamery

Kilka opinii o zamku:

Pięknie położony nad Dunajcem okazały zamek w Niedzicy (również nazwany Dunajcem)

[show_more]
 • Miejsce które trzeba koniecznie odwiedzić, kupowany bilet dotyczy konkretnej godziny, zwiedzania z przewodnikiem (można się odłączyć ale traci się ciekawe historie) oraz dostępu do pomieszczenia powozowni. Czas zwiedzania to 30-60 min. Widoki z zamku oraz okolic zapory – pierwsza klasa! Pomimo tłumu idzie tam przetrwać a w oczekiwaniu na wejście można tu nabyć najtańsze oscypki – 1,5zł
 • Pomimo, iż trzeba było czekać na wejście, bo każdy bilet ma godzinę wejścia, było warto poczekać. Zdążyliśmy zjeść obiad i akurat był nasz czas. Polecamy, ciekawe miejsce, zwiedzanie do godziny czasu, ale dla tych widoków warto. Byliśmy z małym dzieckiem, mogliśmy zostawić wózek w miejscu do tego wyznaczonym, za bilet normalny zapłaciliśmy 25zl a za ulgowe po 19zl. Szliśmy z przewodnikiem i to był dobry wybór, bo zdradzał ciekawostki odnośnie zamku i jego mieszkańców.
 • Zamek bardzo fajny do zwiedzania . Bilety 25 zł os ( byliśmy 28 czerwca 2023 ) i niestety parking 20 zł !!! Warto przyjechać z rana to jest miejsce . Wcześniej jest darmowy parking ale mało miejsca i trudno trafić na wolne .Z zamku piękne widoki i ciekawa historia .
 • Piękne miejsce,warto zwiedzić, dużo tanich parkingów, cały dzień 20zl. Samo wejście na teren zamku 25zl osoba,dzieci 10zl . Można za 14zl popłynąć na drugą stronę, tam kolejny zamek do zwiedzenia .. żeby to wszystko ogarnąć, potrzeba całego dnia . Polecam serdecznie.
 • Przepiękny zamek w scenerii zalewu warty zwiedzania. W sezonie bilety najlepiej kupić online bo zakupione w kasie są przeważnie na wejście za półtorej godziny lub więcej. Zwiedzanie około godziny odbywa się z przewodnikiem lub bez. Parking jest przed zamkiem ale bywa pełny.
 • Bardzo fajny zamek umiejscowiony w przepięknej okolicy. Z tarasu widokowego możemy również dostrzec zamek w Czorsztynie znajdujący się po drugiej stronie jeziora. Za parking pod samym zamkiem za motocykl zapłacimy 10 zł. Wejście na obiekt natomiast to koszt rzędu 25 zł. Możemy zwiedzać sami lub iść z przewodnikiem, który to co jakiś czas startuje od pierwszego punktu wskazanego na mapie. Jak to w Polskich zamkach bywa, wyposażenia wnętrz raczej nieoryginalne (zachowały się pojedyncze przedmioty). Ekspozycje jednak są bardzo ciekawie odtworzone. Warto odwiedzić!
 • Ładny, dosyć dobrze zachowany zamek. Niewielka część przeznaczona do zwiedzania. Bardzo miła pani przewodnik ciekawie opowiadała o historii tego miejsca. Minusem jest mały i wiecznie pełny parking.
 • Wejście na Zamek (25zl osoba dorosla) zakupione online. Dla spokoju, polecam zakup w ten właśnie sposób. Prosta w obsłudze ,czytena stronka zamku. Pani przewodnik bardzo interesująco z dozą humoru oprowadzała Nas po muzeum. Miejsce ma mnóstwo przepięknych zakamarków i wartych uwagi eksponatów. Swobodnie mozna robic zdjecia( bez lampy).Samo zwiedzanie trwa około godziny, parking znajduje się pod zamkiem(platny). Polecam także rejs na ruiny zamku w Czorsztynie(zejście przy restauracji Hajduk,Mega widoczne) ,kursy są bardzo częste, trwają około 15 minut.w jedna strone,bilet można zakupić takze w obie strony:)
 • Bardzo polecam. Super. Piękny zamek położony nad jeziorem Czorsztyńskim. Wspaniałe pejzaże z tarasu widokowego ale także z samego zamku. Dużo miejsc do zwiedzania i poznania historii tegoż obiektu. Najlepiej przyjechać w dzień powszedni. Wtedy jest zdecydowanie mniej ludzi. Duży płatny parking. Wokół restauracje, karczmy i stoiska z pamiątkami. Jest też plaża. Także dla każdego coś miłego. Ceny nie są aż tak straszne. Dla dzieci emerytów i ręcistów, bilety na wejście na zamek są ulgowe. W cenie biletu jest także zwiedzanie muzeum wozów tz. Wozowni. Nie będziecie się nudzić.
 • stoi na stromej skale o wysokości 566 m npm. Wygląd jego otoczenia został znacznie zmieniony w latach 90-tych XX w., gdy na rzece ukończono budowę potężnej zapory. Ten węgierski niegdyś zamek oraz pobliska polska warownia w Czorsztynie bardziej efektownie górowały nad okolicą i przypominały typowe „orle gniazda”. Jak tam byliśmy od razu przypomniałem sobie przygody Janosika.
 • Bardzo pięknie odrestaurowany, okazały zabytek! Można w nim spokojnie spędzić pół dnia, jeśli chce się poznać wszystkie zakamarki, przeczytać wszystkie ciekawostki i zwiedzić również koło-zamkowe atrakcje jak spichlerz czy wozownia. Piękne widoki z tarasu na szczycie zamku Niedzica, dużo ciekawostek związanych z okolicą (wystarczy trochę poszukać). Oczywiście większość przedmiotów nie jest oryginalna „zamkowa”, natomiast całość ekspozycji jest tak ułożona, że nawet się o tym nie myśli, zwiedzając kolejne ciekawe pomieszczenia i komnaty, ciekawostką jest na pewno sala tortur!
 • Ciekawe historycznie miejsce. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem. My trafiliśmy na Pana Aleksandra, który w ciekawy sposób zapoznał nas z dziejami zamku. Na miejscu zwiedzić można jeszcze wozownię w cenie biletu na zamek(19zł), spichlerz jest osobno płatny (5zł) już bez przewodnika, ale Pan pilnujący spichlerza zapytany, też ciekawie co nieco opowie. Warto przyjechać na zamek wcześniej (od 9:00 otwarty), gdyż później problem ze znalezieniem miejsca parkingowego. Przy zamku Niedzica parking płatny 12zł za wjazd. Kto chętny (I dopisze pogoda) może zwiedzić zaporę.
 • Zamek zadbany, ładnie przygotowany do zwiedzania, bilety po 19 zł+ parking 12zł, zwiedzanie z przewodnikiem, ale trochę ludzi szwenda się na własną rękę, trochę za duże grupy na jednego przewodnika i słabo czasem słychać. U stóp zamku za wozownią, przystań i bar z lodami i goframi. Statek pływa co godzinę, rejs trwa 50min, cena różna w zależności od statku – na duży 17zł.
 • Zamek w Niedzicy wybudowany został z początkiem XIV wieku przez węgierskiego kolonizatora ziem granicznych Rykolfa Berzeviczego ze Strażek (brata Kokoszka – fundatora Czerwonego Klasztoru). Zamek nosił nazwę „Dunajec” i stanowił węgierską strażnicę na granicy polsko-węgierskiej. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z roku 1325. Berzeviczowie posiadali zamek do 1470 r., kiedy to przeszedł w ręce królewskiego rodu Zapolyich, Jan Zapolya z kolei darował go swemu dyplomacie – Polakowi Hieronimowi Łaskiemu. Kolejnym właścicielem był od 1589 r. Gyorgy Horvath. W 1858 r. zamek przechodzi w posiadanie z rąk Horvathów do skoligaconego z nim rodu arystokratów węgierskich – Salamonów. Jeszcze do 1931 r. egzekwowali oni w posiadłościach zamkowych pańszczyznę, co było ewenementem w skali europejskiej.
 • Dobrze zachowany zamek z możliwością noclegu na samym zamku oraz ciekawą historią. Wystawa dobrze opisana, jednak największą zaletą zamku są widoki na jezioro i zaporę oraz pobliski zamek w Czorsztynie, który znajduje się na drugim brzegu jeziora. Przy dobrej pogodzie świetnie widać Tatry. Jedyny minus to dosyć drogi bilet w porównaniu do tego co można zobaczyć na miejscu i niewielki parking, jednak biorąc pod uwagę, że zamek utrzymuje się sam i nie otrzymuje dotacji cena i tak nie jest wygórowana. Zamek i cała okolica zdecydowanie wart wizyty.
 • Piękny zamek w Niedzicy, został odrestaurowany , ale zachował originalny charakter swojej świetności . Zwany Zamkiem Dunajec , był średniowieczną warownia znajdująca się na brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego . Zamek został wzniesiony na początku XIV wieku przez Kokosza Berzeviczego. Początkowo zamek ten stanowił węgierską strażnicę na granicy z Polską . Jedną z najbardziej tajemniczych kart w historii zamku jest odnalezienie inkaskie kipu – rodzaj pisma wezelkowego , które zawierało ponoć informacje o skarbie , zwanym złotem Inków . Dzisiaj zamek spełnia funkcję muzealno- hotelowe .
 • Ciekawy obiekty, w niezłym stanie, z ciekawą ekspozycją. Jak dla mnie trochę drogi ale warty zobaczenia. Ciekawa jest wozownia, dzieciaki zobaczyły czym się jeździło gdy nie było samochodów. Przepiękny widok na Pieniny. A z drugiej strony zalewu są ruiny zamku oddalone około 20minut samochodem. Bardzo polecam zrobienie z dzieciakami takiej wycieczki objazdowej po obu obiektach. Ok godziny drogi od Zakopanego, warte zobaczenia. Alternatywa dla dzieciaków które nie chcą chodzić po szlakach.
 • Przepiękne i magiczne miejsce szczególnie dla tych którzy zakochani są w górach, jeziorach i zamkach. Tu wszystko się łączy w niezapomniane czarodziejskie widoki. Warto zobaczyć zamek Niedzica z różnych perspektyw. Zawsze chciałam zobaczyć te miejsce, teraz po tym jak je odwiedziłam, pragnę tam wrócić i jeszcze bardziej odkryć.
 • Ciekawe miejsce. Zamek na przestrzeni lat przebudowywany. Miejsce dość mocno oblegane (weekend majowy), przez co grupy zwiedzających zabytek są dość liczne. Okolica bardzo malownicza.
 • Piękne miejsce. Połączenie historii z nowoczesnością. Stary zamek Niedzica i nowoczesna zapora. Niezapomniane widoki. Dużo atrakcji w bezpośredniej bliskości, kąpielisko, wycieczki statkiem, wypożyczalnia sprzętu wodnego, park miniaturowych zamków, park zabaw dla dzieci, wiele restauracji, zajazdów.
 • Bardzo piękna okolica wymaga wspaniałego zamku a tu na małym terenie dostajemy aż dwie takie perełki. Z zamku po tej stronie rzeki rozciągają się wspaniale widoki na zaporę wodną, zamek Czorsztyn i cały zalew. W sezonie duże kolejki ale warto trochę poczekać. W okolicach zamku i zapory znajdują sądów płatne parkingi.
 • Miejsce piękne, widoki wspaniałe. Można skorzystać z obecności przewodników, którzy chętnie opowiadają. W pomieszczeniach są dostępne obiekty historyczne. Mały minus za duży obszar, który nie jest przeznaczony do zwiedzania.
 • Fantastyczne miejsce dla rodzin. Piękno okolicy i zamku robi olbrzymie wrażenie. Obsługa bardzo miła i pomocna. Chętnie udziela informacji i dostosowuje ją do zwiedzających. Jedynie co to bilety ciut drogie jak na rodzinę!
 • Zamek Niedzica bardzo fajnie zachowany. Na duży plus zasługuje możliwość wynajęcia komnaty i spędzenia nocy w zamku. Legenda głosi że w zamku straszy 🙂 Może warto się przekonać? Ogólnie jest to miejsce godne odwiedzenia, zamek posiada bardzo bogatą historię, warto posłuchać przewodników.
 • Pięknie położony zamek nad brzegiem jeziora. Wewnątrz ekspozycja poświęcona rozbudowie zamku, sala tortur oraz wystawa obrazująca życie codzienne na zamku na przestrzeni wieków. Na podzamczu możemy zobaczyć bardzo fajną kolekcję wozów konnych.
 • Piękny zamek Niedzica utrzymywany wyłącznie z biletów, z tego powodu koszt zwiedzania jest dość wysoki. Ciekawe wnętrza i wystawy, z tarasu widokowego można oglądać jezioro czorsztyńskie i zaporę.
 • Polecam. Idelne miejsce do zwiedzania, podziwiania pięknych krajobrazów z punktów widokowych dostępnych na zamku. Przewodnicy bardzo ciekawie opowiadają. Problemem w sezonie letnim jest znalezienie miejsca do zaparkowania samochodu – parkingi w większości płatne.
 • Trafiliśmy na super przewodnika który oprowadzał nas pięknie opowiadając o tutejszych legendach. Bardzo polecam mimo że większość eksponatów nie pochodzi z tego miejsca a jedynie imitują możliwy wygląd to super wpasowują się w to miejsce. Widać że zamek utrzymywany jest z pieniędzy prywatnych a nie państwowych bo osoby tam pracujące podchodzą profesjonalnie do swojego fachu. Co najciekawsze można wynająć pokój w cenie między 180 a 400 zł za noc i przespać się jak w dawnych czasach:).
 • Piękne miejsce. Góry, woda i warowni z bogatą historią w tle. Janosik, kipu, skarby i Inkowie działają na wyobraźnię zarówno dzieci, jak i dorosłych… Warto spędzić tam trochę więcej czasu zwiedzić zamek Niedzica, ale i pospacerować wokół. Zapora zmieniła to miejsce już nie ma wysokiej góry, ale jest za to odbicie sylwetki warowni w tafli wody.
 • Miejsce bardzo urokliwe .Piękne widoki szczególnie z góry.Wewnątrz też dużo do obejrzenia.I to tutaj podobno nagrywano”Wakacje z duchami” .Piękne jezioro w okolicy.Super historyczne miejsce.
 • Super miejsce dla dzieciaków. Opowieści o białej danie sprawiły że mieliśmy nie lada dreszczyk na ciele 🙂 do tego piękny widok z tarasu, na piękny Czorsztyn oraz dawny zamek. Polecam również rejs statkiem na dawny zamek. Podobno w nocy naprawdę tutaj straszy dla miłośników takich rzeczy polecam nocleg na zamku. Pokoje piękne.
 • Pięknie położony nad Dunajcem okazały zamek w Niedzicy (również nazwany Dunajcem) stoi na stromej skale o wysokości 566 m npm. Wygląd jego otoczenia został znacznie zmieniony w latach 90-tych XX w., gdy na rzece ukończono budowę potężnej zapory. Ten węgierski niegdyś zamek oraz pobliska polska warownia w Czorsztynie bardziej efektownie górowały nad okolicą i przypominały typowe „orle gniazda”. Zamek zachował się prawie w całości. Na zamku można obejrzeć, oprócz wnętrz, ciekawe czasowe wystawy, a w sezonie zwiedzić zabytkowy Spichlerz należący do zespołu zamkowego.
[/show_more]

Kategoria: atrakcje Pienin

Zamek w Niedzicy

Planer wycieczki do Zamku Niedzica

Po pierwsze musimy znać cennik wstępu do zamku, żeby nie było niespodzianki, bo nie starczy na kawę i ciastko. To kolejna tradycja, że obowiązkowo testujemy zamkowe karczmy w poszukiwaniu łakoci. Dlatego znajomość cennika jest tak ważna. W poniższym opisie poświęconym m.in. Zamku w Niedzicy, znajdują się wszelkie informacje.

duch zamku w Niedzicy

Po drugie szczegóły dotyczące godzin zamku.

Po trzecie pogoda. Wbrew pozorom jest to jeden z najważniejszych czynników, który decyduje o udanym wyjeździe, kiedy planujemy spacery i zwiedzanie Zamku na zewnątrz. Wychodzę Wam naprzeciw i prezentuję aktualną pogodę w Niedzicy-Zamek na dziś i prognozę pogody na dwa kolejne dni. Znając wcześniej prognozy pogody w Niedzicy jesteśmy w stanie lepiej zaplanować wyjazd.

Sprawdź inne atrakcje turystyczne w regionie:

Sort By: Direction:
TOP