1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (5 głosów, średnia ocena: 5,00 na 5)
Loading...

Niezwykły konkurs CarpathiaEtnoDesign

Konkursy mają różne znaczenie. Jedne są ważne tylko przez chwilę i głównie dla zwycięzców, inne stanowią element czegoś większego. Taki właśnie jest konkurs CarpathiaEtnoDesign organizowany przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska. Jego celem jest zwiększenie rozpoznawalności i promocja bogatego dziedzictwa kulturowego pogranicza polsko-słowackiego. Weź w nim udział i przyczyń się do utrwalania tego, co nigdy nie powinno zostać zapomniane!

Zasady konkursu CarpathiaEtnoDesign

Konkurs CarpathiaEtnoDesign skierowany jest przede wszystkim do rysowników, grafików, osób zajmujących się projektowaniem lub wzornictwem. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu oryginalnego wzoru inspirowanego tradycją wzorniczą jednego lub wielu ludów pogranicza. Przyjrzyj się twórczości mieszkańców dawnych Karpat. Poznaj kulturę Pogórzan, Bojków, Dolinian, Łemków ludności Šariša, Zemplina i Zamagurie i czerp od nich pełnymi garściami. Zaprojektuj swój własny wzór, który stanie się symbolem ich tradycji wzorniczych.

Prace konkursowe będą przyjmowane do 10 lipca 2021. Oceni je komisja, w której zasiądą między innymi specjaliści z dziedziny etnografii oraz designu. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 18 lipca 2021 r. Jakie nagrody otrzymają zwycięzcy?

Nagroda dla zwycięzców

Laureaci przedstawią swoje prace podczas uroczystej, międzynarodowej gali oraz na wystawie pokonkursowej. Przewidziano dla nich także nagrody rzeczowe. Natomiast najlepszy wzór zostanie wykorzystany do stworzenia „szkatułek karpackich”. Znajdą się w nich przedmioty codziennego użytku także oznakowane zwycięskim logo.

Wygrana w konkursie z pewnością będzie wartościowym punktem w CV, a prócz tego przyczyni się do promowania cennych wartości pogranicza.

Mozaika kulturowa – pogranicze polsko-słowackie o wielu obliczach

Kultura ludności zamieszkujących tereny przygraniczne to różnorodność tradycji, obyczajów, rzemiosła, architektury, muzyki i wierzeń. Stała się ona przedmiotem badań i inspiracją dla artystów. Niestety wydarzenia historyczne i zmiany cywilizacyjne prowadzą do zacierania kulturowej tożsamości tego niezwykłego regionu.

Celem działalności Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska jest rozwój i promowanie obszaru Karpat, w tym jego bogactwa i różnorodności. Dziś turyści spragnieni miejsc dających wgląd w przeszłość, coraz bardziej doceniają możliwość odwiedzania polsko-słowackiego pogranicza. To właśnie tu można spróbować tradycyjnej lokalnej kuchni albo nauczyć się filcowania, haftowania czy tworzenia karpackiej biżuterii koralikowej: bojkowskich sylianek czy łemkowskich krywulek.

Pogranicze polsko-słowackie to wyjątkowe miejsce, którego historia, bogate wzornictwo i tradycja nie powinny zostać zapomniane. Biorąc udział w konkursie CarpathianEtnoDesign, pomagasz zachować je w pamięci. Spróbuj swoich sił, bo tutaj chodzi o coś więcej niż zwycięstwo w konkursie.

http://www.karpacki.pl/aktualnosci/art,952,konkurs-carpathia-etno-design.html

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „EtnoCarpathia” współfinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 oraz przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

TOP webcam sex