1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (4 głosów, średnia ocena: 4,75 na 5)
Loading...

Nowa droga rowerowa w Pieninach

Powstaje nowa droga rowerowa nad Jeziorem Czorsztyńskim. Niesamowity pomysł został wreszcie zrealizowany. W dniu 18 lipca br. Wójt Gminy Czorsztyn podpisał umowę z wykonawcą na zadanie „Budowa ścieżki rowerowej dookoła Jeziora Czorsztyńskiego” w ramach, którego została wybudowana ścieżka rowerowa. Planowane przedsięwzięcie obejmuje: budowę trasy rowerowej, dwukierunkowej w miejscowościach: Mizerna, Kluszkowce, Czorsztyn.
Wyznaczona trasa w większości biegnie wzdłuż północnego brzegu jeziora Czorsztyńskiego i jest posadowiona bezpośrednio przy stoku jeziora. Ścieżka zostanie oznakowana tablicami (na początku i końcu odcinka) informującymi o atrakcjach turystycznych regionu.

Część ścieżki jest jeszcze w budowie, ale już pokryta asfaltem. Kolejna część w kolorze fioletowym z pięknymi widokami na Pieniński Park Narodowy oraz linię brzegową Jeziora Czorsztyńskiego.

Z Niedzicy do Falsztyna już dojedziemy na rowerze. Ta pierwsza część niedaleko Niedzicy jest jeszcze w budowie. Są strome podjazdy więc jest to raczej trasa dla wytrawnych rowerzystów.

droga rowerowa w pieninach 1a

Zdjęcia zaczerpnięto z 24tp.pl.

 

 

TOP