1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (6 głosów, średnia ocena: 5,00 na 5)
Loading...

Gdzie na weekend? Małopolska to zawsze dobra destynacja

Nawet co trzeci Polak deklaruje, że wyjeżdża poza swoje miejsce zamieszkania w czasie długiego weekendu. Coraz więcej z nas stara się regularnie urządzać sobie tzw. city breaki, czyli krótkie wypady do atrakcyjnych turystycznie miejsc, najczęściej dużych miast w Polsce i w Europie. Turystyka weekendowa bije rekordy popularności, ponieważ nie wymaga brania wielu dni urlopu, a przy tym jest dostępna dla osób dysponujących dość ograniczonym budżetem. To również znakomita okazja, by podładować baterie po ciężkim okresie w pracy. Zastanawiasz się, gdzie jechać na weekend? Małopolska to nasza propozycja dla Ciebie! Sprawdź, dlaczego ją rekomendujemy.

Dobry dojazd z każdego regionu Polski

Weekendowe wyjazdy należy planować w taki sposób, aby móc wykorzystać wolny czas do maksimum i nie trwonić go na np. stanie w korkach czy żmudną jazdę kiepskimi drogami. Pod tym względem Małopolska zdecydowanie wyróżnia się na tle całego kraju.

Dzięki dobrym połączeniom drogowym (autostrady A1 i A4) z większości regionów dojedziesz np. do Krakowa dwupasmową, wygodną i bezpieczną trasą. Obecnie podróż z centralnej Polski, a dokładnie z Łodzi do stolicy Małopolski zajmuje 3-4 godziny w zależności od natężenia ruchu.

Kraków!

Stolica regionu, dawna stolica Polski, architektoniczna i kulturalna perła Europy – po prostu Kraków. Królewskie miasto samo w sobie jest dobrym powodem, aby zaplanować sobie weekend w Małopolsce. Długo można wymieniać najważniejsze zabytki i punkty typu must see na mapie Krakowa. Pewne jest to, że nie da się dobrze poznać tego pięknego miasta podczas jednego weekendowego pobytu. Nic nie szkodzi – w końcu zawsze możesz tutaj wrócić, prawda?

Mnóstwo opcji na spędzanie wolnego czasu z dziećmi

Małopolska jest jedną z najlepszych weekendowych destynacji dla rodzin. Cały region obfituje w atrakcje zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i dla nastolatków. Wystarczy tutaj wspomnieć tylko o fantastycznej Kopalni Soli w Wieliczce (z możliwością spędzenia nocy 125 metrów pod ziemią), największym w Polsce parku rozrywki Energylandia, krakowskim ZOO czy licznych trasach rowerowych.

Znajdzie się też coś dla poszukiwaczy adrenaliny – na terenie Małopolski jest mnóstwo ścianek wspinaczkowych zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Aktywni będą zachwyceni

Weekend w Małopolsce jest wręcz oczywistą propozycją dla każdego, kto nie wyobraża sobie biernego odpoczynku, za to uwielbia być w ciągłym ruchu. W regionie można uprawiać mnóstwo aktywności, od wspomnianej już wspinaczki i jazdy na rowerze, aż po trekking w górach – i to nie tylko w Tatrach, ale też np. w urokliwych Gorcach czy Pieninach.

Małopolska dość jednoznacznie kojarzy się z Podhalem, które rzeczywiście jest świetną propozycją na weekendowy wypad dla osób kochających góry. Nie trzeba wcale wybierać tych najtrudniejszych i najbardziej wymagających kondycyjnie szlaków. Warto odkryć piękno tatrzańskich dolin, ścieżek reglowych czy niższych szczytów, z których rozpościerają się oszałamiające widoki – by wymienić tylko Sarnią Skałę, Nosal czy Gęsią Szyję.

Nie spać, zwiedzać!

Jeśli weekendowe wypady wykorzystujesz głównie do lepszego poznania zabytków naszego kraju i wzbogacenia swojej wiedzy historycznej, to Małopolska będzie strzałem w dziesiątkę. Ten region wręcz obfituje w światowej klasy zabytki – i to nie tylko w Krakowie.

Warto tutaj wspomnieć chociażby o ruinach zamku w Lanckoronie, Kalwarii Zebrzydowskiej z Klasztorem oo. Bernardynów (wpisany na listę UNESCO), Starym Sączu, Starym Mieście w Tarnowie, małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej czy wręczcie o fantastycznych zabytkach architektonicznego stylu zakopiańskiego.

Wody termalne

Nie samym zwiedzaniem i chodzeniem po górach żyje turysta przyjeżdżający na weekend do Małopolski. Na koniec zostawiliśmy sobie jedną z największych atrakcji regionu, czyli właśnie źródła wody termalnej. Kąpieli w gorącej, mającej zdrowotne właściwości wodzie czerpanej z głębokości aż 2400 metrów możesz zażyć w jednym z najnowocześniejszych kompleksów w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej – Termach BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej.

Obiekt oferuje mnóstwo atrakcji zarówno dla gości indywidualnych i par (m.in. znakomita strefa SPA oraz przepyszna kuchnia regionalna), jak i dla rodzin z dziećmi (trudno się nudzić w tamtejszym parku wodnym z imponującymi zjeżdżalniami). To naprawdę świetny pomysł na weekend Małopolsce, zwłaszcza połączony z pobytem w komfortowym czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA. Mapę atrakcji Term BUKOVINA znajdziesz na stronie https://www.termybukovina.pl.

Jeśli wciąż nie masz przekonania, że warto zaplanować weekend w Małopolsce, to koniecznie zajrzyj do tego artykułu – https://www.termybukovina.pl/blog/gdzie-na-weekend-w-malopolsce-5-znakomitych-pomyslow. Znajdziesz w nim listę TOP 5 najciekawszych miejsc do odwiedzenia w tym regionie.

 

 

TOP