1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (4 głosów, średnia ocena: 5,00 na 5)
Loading...

Czy warto kupić ubezpieczenie na wyjazd w góry? Czym jest Polisa turystyczna?

Jeśli szykujesz się do podróży zagranicznej, jako odpowiedzialny człowiek, powinieneś rozważyć ubezpieczenie na wyjazd. Ubezpieczenie turystyczne, wykupywane na terenie Unii Europejskiej jak i poza nią, pozwala ci na pokrycie kosztów leczenia, gdy sam nie posiadasz możliwości finansowych. Takie ubezpieczenie kosztów leczenia jest bardzo przydatne, gdy potrzebujesz pomocy medycznej, zwłaszcza zagranicą, gdzie ceny zabiegów są bardzo drogie. Wykupienie polisy turystycznej powinni rozważyć wszyscy, którzy wyjeżdżają zagranicę, a będzie ona szczególnie przydatna, kiedy wyjeżdżasz w góry np. na narty. Możesz wybrać wygodny zakup ubezpieczenia online i jeszcze przed wyjazdem porównać opcje ogólnych warunków ubezpieczenia. Ubezpieczenie podróżne online to też opcja, aby przejrzeć na spokojnie pełny katalog sportów objętych ubezpieczeniem turystycznym. Co dokładnie musisz o nim wiedzieć?

Nie zapomnij wykupić ubezpieczenia turystycznego

Wakacyjna Polisa nie jest czymś nowym i niezwykłym. Wiemy, że koszty leczenia zagranicą są zazwyczaj kilka razy wyższe niż w Polsce, dlatego każdy z nas, kto decyduje się na wyjazd na wakacje, powinien kupić polisę turystyczną. W ramach ubezpieczenia turystycznego zyskujesz m.in. koszty leczenia ambulatoryjnego, pomocy medycznej, zakup artykułów pierwszej potrzeby tj. leki. W przypadku zachorowania możesz liczyć na wizytę lekarską, hospitalizację, środki medyczne. To, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie turystyczne zależy jednak także od jej dokładnego zakresu. Możemy bowiem korzystać z wersji podstawowej, która przede wszystkim pokrywa koszty leczenia w obcym kraju albo wybrać różne przydatne usługi dodatkowe.

Zanim zdecydujesz się na konkretny dokument ubezpieczenia i konkretną polisę, warto wiedzieć, że większość obywateli chroni także Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Działa ona jedynie na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiej Strefy Wolnego Handlu, jednak nie zawiera wielu przydatnych świadczeń jak np. leczenia w prywatnych placówkach, transportu do kraju.

Polisa polisie jest nierówna, dlatego możesz dodatkowo dobrać takie opcje jak ubezpieczenie bagażu, koszty zakwaterowania. Warto zakupić też ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, które przejmuje odpowiedzialność finansową za ewentualne szkody, jakie my wyrządzimy komuś nieumyślnie na wyjeździe. Warto też pamiętać o ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków, w którym ochronę ubezpieczeniową zyskujemy na okoliczność trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Ubezpieczenie podróżne – na co zwracać uwagę?

Dobra polisa turystyczna powinna być dopasowana w zależności od kierunku wyjazdu, charakteru wyjazdu czy indywidualnych potrzeb (np. posiadanych chorób przewlekłych). Zakupując polisę, możemy tez wykupić Auto Assistance dla naszego samochodu (jeśli poruszamy się autem) czy wybrać rozszerzenie dla pracy zagranicą.

Każde jednak ubezpieczenie turystyczne będzie się składać z określonej sumy gwarantowanej. Wysokość sumy ubezpieczenia określa przede wszystkim zakres ubezpieczenia. Minimalna suma gwarantowana w Europie to 20 tys Euro, choć rekomenduje się wybór 30 tys Euro. Jeśli wyjeżdżasz dalej, pomyśl o ubezpieczeniu na 60 tys Euro.

Warto też pamiętać o tym, że jeśli mamy poniżej 25 lat, możemy liczyć na zniżki w towarzystwach ubezpieczeniowych, a jeśli posiadamy powyżej 65 lat, może nam zostać naliczona zwyżka.

Zatem podsumowując, zakres ubezpieczenia, suma ubezpieczenia, ewentualne rozszerzenia to jest coś, na co powinniśmy zwracać uwagę. Tym bardziej, że wybór zakresów rozszerzonych zwiększa koszt polisy jedynie o kilka złotych, a może być ratunkiem w sytuacji kryzysowej.

Zakup ubezpieczenia turystycznego a uprawienie sportów

Czy standardowe ubezpieczenie obejmuje uprawienie sportów i koszty ratownictwa, przydatne w sytuacji np. narciarstwa czy sportów wspinaczkowych? Nie. W tym zakresie niezbędne będzie wykupienie dodatkowej ochrony.

Wiele znanych nam sportów ma status ryzykownych czy ekstremalnych i wymagają one specjalnej ochrony. Dlatego, jeśli nie wykupimy odpowiedniego rozszerzenia, jadąc w góry, koszty leczenia czy pomocy mogą nie zostać nam zrefinansowane. Dlatego warto o nim pamiętać. Zwróć uwagę, czy koszty ratownictwa również wchodzą w jego zakres. Dodatkowo możesz też wykupić ochronę na swój sprzęt lub bagaż, która obejmuje np. kradzież, zniszczenie czy zgubienie.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o ubezpieczeniu górskim na https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-w-gory/

TOP