1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (4 głosów, średnia ocena: 5,00 na 5)
Loading...

Opera pt. „Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda” Karola Kurpińskiego

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA

„GORCE-PIENINY”

Zaprasza na plenerowy pokaz

Opery pt. „Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda” Karola Kurpińskiego

która odbędzie się 13 sierpnia 2021r. o godz. 20:00

na dziedzińcu zamku w Czorsztynie

(wstęp wolny)

13 sierpnia 2021r. w piątek zapraszamy serdecznie na wybitne wydarzenie operowe w wykonaniu niezwykłych artystów.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Pienińskiego Parku Narodowego, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”, będąc organizatorem wydarzenia, kolejny raz ma okazję przedstawić sztukę niezwykłą i przenieść widzów w świat artystycznej opowieści o miłości, przeplataną elementami grozy.

Będzie to już trzecia odsłona tego dzieła w nietypowym jak na operę miejscu tj. dziedziniec na ruinach Zamku w Czorsztynie. Pierwsza odbyła się w lipcu 2016 a druga w 2019 roku. Obie edycje odniosły wielki sukces w Pieninach. Nowatorski pomysł wystawienia opery w autentycznym miejscu, w którym osadzona jest akcja libretta odbił się szerokim echem w całym regionie, a nawet poza nim. Były to pierwsze w historii takie wykonania tej opery. Koncertem zainteresowali się zarówno mieszkańcy Pienin, jak i liczni turyści. Bez wątpienia spektakl przyczynił się do promocji całego regionu pienińskiego, z drugiej strony był atrakcją dla miejscowych, którzy nie mają zbyt wielu okazji do uczestniczenia w tego typu wydarzeniach w Pieninach.

Do udziału w tegorocznym projekcie ponownie zaproszeni zostali wybitni artyści, muzycy i aktorzy, którzy gwarantują wybitne i nowatorskie wykonanie dzieła Karola Kurpińskiego. Tatrzańską Orkiestrę Klimatyczną oraz śpiewaków poprowadzi uznana dyrygentka Agnieszka Kreiner. Dyrygowała m.in. w Operze Krakowskiej i Śląskiej, Teatrze Wielkim w Warszawie, pełniła także funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii Lubelskiej. Spektakl wyreżyserowałBłażej Peszek, ceniony aktor Teatru Starego w Krakowie i wykładowca tamtejszej Akademii Muzycznej. Solistami i pomysłodawcami projektu są młodzi śpiewacy, rozpoczynający swoją drogę artystyczną, mogący jednak pochwalić się już współpracą z największymi instytucjami muzycznymi i zespołami w Polsce m.in. Pani Ewa Walkowska ze Szczawnicy (w operze, jako solistka, mezzosopran) Pani Maria Małgorzata Złotek z Krakowa (w projekcie solistka, sopran), Krzysztof Michalski, Krzysztof Czok oraz Klaudiusz Leśniak.

Do udziału w wydarzeniu zostały również zaproszeni podopieczni szczawnickiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI), którzy wykonają krótkie przedstawienie „Legenda o zamku czorsztyńskim”, będącym wstępem do opery. K. Kurpińskiego.

Ponadto, zaszczycą nas swoim udziałemdzieci i młodzież pochodzące z okolic Czorsztyna, z zespołu wokalnego „Muzyczny Przystanek”pod opieką Pani Ewy Walkowskiej. Dzieci stanowić będą chór, który wykona kilka utworów o tematyce związanej z duchami i straszydłami, polskich kompozytorów.

Zapraszają, organizator: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny” oraz artyści.

 

Zgodnie z obecnie panującymi restrykcjami związanymi z trwającą pandemią COVID-19 wydarzenia kulturalne na świeżym powietrzu funkcjonują w ścisłym reżimie sanitarnym.W wydarzeniu może wziąć udział nie więcej niż 250 osób. Wymagane jest zachowanie odległości 1,5 m pomiędzy widzami.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia z uwagi na bardzo nieprzychylne warunki atmosferyczne. O zmianach informować będzie w mediach oraz w kontakcie bezpośrednim z wyprzedzeniem.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, program KULTURA DOSTĘPNA 2021”

TOP