1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (2 głosów, średnia ocena: 5,00 na 5)
Loading...

Wczasy pod namiotem dla całej rodziny

O ile może samo spędzanie wakacji pod namiotem nie jest już wyjątkowo popularne, o tyle nadal znajdziemy wiele osób z tej możliwości korzystających. Jednak z roku na rok jest ich coraz mniej. Tymczasem wakacje pod namiotem, choćby na jedną noc mogą być świetnym wspomnieniem dla dzieciaków. Oczywiście nie jest to odpowiednia opcja dla zupełnych maluchów. Jak przygotować się do takiej podróży?

Wiele z podpowiedzi ogólnych co do organizacji urlopu można znaleźć na stronie https://postaw-na-polska-firme.pl/category/turystyka-i-hotelarstwo/, jednak w przypadku wyjazdu pod namiot warto jest też rozpatrzeć kilka dodatkowych kwestii.

Wybór pola namiotowego.

Przede wszystkim urlop pod namiotem jest najbezpieczniej spędzać w przeznaczonych do tego miejscach, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi. Jest to po prostu opcja o wiele bezpieczniejsza i bezproblemowa. Jednak wybierając tę opcję, pamiętajmy o tym, że pola namiotowe także często należy zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Dla bezpieczeństwa swojego mienia powinno być ono zamykane, nie tylko na noc, ale i na dzień, jednocześnie umożliwiając osobom zameldowanym bezproblemowe poruszanie się. Trzeba pamiętać o tym, że opłata za namiot to jedno, ale pojawiają się także opłaty za parkowanie auta oraz samą liczbę osób, która będzie w danym namiocie nocować. Wynika to często z faktu, że na polach namiotowych podstawą są także natryski, toalety, a nawet miejsca przyrządzania sobie posiłków.

Jak przygotować się do wyjazdu z dzieckiem pod namiot?

Przede wszystkim należy wybrać dobry namiot, który jest w stanie znacznie chronić przed warunkami atmosferycznymi. Najlepsze są takie z przedsionkiem, który jest już niemal standardem nowoczesnych namiotów. Oczywiście rozkładanie automatyczne także jest o wiele przyjemniejsze, a konstrukcje takie są wbrew pozorom bardziej wytrzymałe. Pamiętajmy, że nawet letnie noce potrafią być nieprzyjemne, a w zależności od miejsca, w które jedziemy także mogą być inne, niż w miejscu naszego zamieszkania. Przykładem mogą być dużo niższe temperatury w nocy na pomorzu w porównaniu do reszty kraju. Dlatego też, szczególnie jadąc z dzieckiem, należy zapewnić mu ciepły dres lub piżamę do spania, a także koce i ciepłe śpiwory. Przydadzą się także elektryczne czajniki turystyczne, ponieważ przy dużym obłożeniu pola dostanie się do aneksu kuchennego, może być problematyczne. Świetnym dodatkiem do bagażu może być „lodówka” turystyczna, w formie wyłożonej styropianem skrzynki, w której temperatury utrzymają nie tylko zimne posiłki i napoje, ale może też służyć jako pojemnik zachowujący ciepłe obiady.

TOP