1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (4 głosów, średnia ocena: 4,75 na 5)
Loading...

Edukacyjny szlak Małych Zdobywców Gór na Palenicy

18 maja 2019 r. otwarto ponownie Szlak edukacyjny Małych Zdobywców Gór w ośrodku PKL na Palenicy w Pieninach. Jest to niesamowita atrakcja dla całej rodziny. Można zobaczyć olbrzymie górskie zwierzęta, owady i grzyby. Dzięki wystawie można w ciekawy sposób dla najmłodszych, dowiedzieć się więcej o pienińskiej przyrodzie, miejscowej tradycji i zwyczajach.

Po raz trzeci Szlak pojawił się na Palenicy. Na trasie można zobaczyć między innymi: rysia, salamandrę. Dodatkową atrakcją są tzw. „zwierzoskopy” – urządzenia, dzięki którym na własne oczy można się przekonać w jaki sposób widzą wilki albo sokoły.

Ścieżka wyznaczająca trasę zwiedzania, została wyremontowana i utwardzona. Rozciąga się od szczytu Palenicy po polanę Szafranówki.

Przy dolnej stacji ośrodka PKL w Palenicy dzieci otrzymują bezpłatną książeczkę. Znajduje się tam mapa ścieżki edukacyjnej oraz zaznaczone są na niej atrakcje, a także krzyżówki, zagadki dot napotkanych zwierząt. Dzieci dostaną także pamiątkową przypinkę oraz pieczątkę.

Szlak Małych Zdobywców Gór dostępny jest bezpłatnie w godzinach pracy kolei. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie pkl.pl. Odwiedzając Palenicę najlepiej nocować w Szczawnicy.

Zdjęcie wyróżniające zostało zaczerpnięte z 24tp.pl.

TOP