1 Gwiazda2 Gwiazdy3 Gwiazdy4 Gwiazdy5 Gwiazd (7 głosów, średnia ocena: 5,00 na 5)
Loading...

Czorsztyn – atrakcje turystyczne

Czorsztyn został założony w połowie XIV w., to miejscowość turystyczna zlokalizowana nad zalewem Czorsztyńskim.  Posiada rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, tj. bazę noclegową, dwie przystanie statków turystycznych, jadłodajnie przy przystani oraz szlaki piesze, szlaki rowerowe, szlaki konne i kajakowe.

Chlubą miejscowości jest bezspornie Zamek Czorsztyn, a w zasadzie jego ruiny. Został wzniesiony około 1350 r. przez Kazimierza Wielkiego. Od samego początku był związany z tutejszą ludnością dzięki wiodącym tędy historycznym traktem handlowym z Węgier do Polski. Zwiedzanie jest indywidualne, bez przewodnika.

Dodatkowo jezioro Czorsztyńskie jest niewątpliwie perełką regionu, linia brzegowa jest bardzo urozmaicona, a w jej obrębie zlokalizowano dwa zamki: jeden na północnym brzegu (Czorsztyn) i drugi na południowym (Zamek Niedzica). Są to dwa niesamowite punkty widokowe, z których rozciąga się przepiękna panorama na okolicę.

Dodatkową atrakcja jest wybudowany skansen – Osada Turystyczna Czorsztyn, gdzie Istnieje zaplecze noclegowo-gastronomiczne.

Dzięki oferowanym atrakcjom oraz możliwościom noclegowym, wieś ściąga setki turystów.

Jeśli nie zatrzymujemy się tu na dłużej i chcemy zwiedzić zamek przy okazji, to możemy się tu dostać zarówno drogą lądową (parking przed zamkiem) oraz droga wodną (dwie przystanie). Statki czy gondole, startują z podzamcza Zamku Niedzica. Służą do przewozu osób na drugą stronę, od zamku do zamku, ale również można popłynąć w dłuższe rejsy po jeziorze.

Lokalizację miejscowości Czorsztyn przedstawiłem na mapie poniżej:

 

TOP